Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK toplantısına son kez katılan komutanlara hediye takdim etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına son kez katılan komutanlara ikramda bulundu.

SON TOPLANTIYA KATILDILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi son MGK toplantısına katılan ve 30 Ağustos’ta emekli olacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Eser’e saat ve çini takdim etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYGUSAL SARILDI

Musa Avsever burada yaptığı konuşmada 1971 yılında askere gittiğini ve bu meclisle birlikte emekli olduğunu belirterek, “Bir subayın ulaşabileceği en üst mertebeye ulaştım. Sağ olun.” söz konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sırada duygulanan Avsever’e sarılarak, “O duygulandı, biz de duygulandık. Teşekkürler” dedi.

DESTEK İÇİN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜRLER

Orgeneral Atilla Gülan da TSK’da 47 yıl görev yaptığını belirterek, Avsever’in kendisinden daha çok hizmeti olduğunu söyledi. Görevinden en üst düzeyde ayrılmanın onur ve gururunu yaşadığını ifade eden Gülan, desteği için Erdoğan’a teşekkür etti.

FİDAN’A ÜSTÜN HİZMET MADALYASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra MİT’te 13 yılı aşkın bir süre müsteşar yardımcısı, müsteşar ve başkan ve Cumhurbaşkanlığı özel temsilcisi olarak görev yapan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a “Devlet Üstün Hizmet Madalyası” takdim etti.

Madalyayı alan Fidan, “Libya’da, Karabağ’da, Suriye’de, Irak’ta şehit olan arkadaşlarım adına bu madalyayı yanımda görev yaparken sizin emirlerinizi yerine getirmek için alıyorum.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, “Rabbim mekanları cennet olsun” dedi. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu