Haber

Mardin, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis ve Muş’ta toz taşımacılığı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Mardin, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, HakkariBu akşam itibarıyla başlayan Van, Bitlis ve Muş çevrelerinde Suriye ve Irak’tan toz nakliyesi beklendiği konusunda vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Mardin, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, HakkariVan, Bitlis ve Muş çevrelerinde bugün akşam saatlerinde başlayan ve Cumartesi gece yarısına kadar sürmesi beklenen toz taşınımına karşı vatandaşları uyardı.

Meteorolojinin uyarısı şu şekilde:

“Mardin, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari Van, Bitlis ve Muş bölgelerinde 18.05.2023 Perşembe akşamından itibaren Suriye ve Irak’tan toz taşınması beklenmektedir. Mardin’in doğusunda, Siirt, Batman, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz taşınımının kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Cuma ve Cumartesi günleri etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımı ve bölgede görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi, güneyli kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar ve çamur şeklinde yağış gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. yağışlı bölgelerde.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu