Ekonomi

İzmir iş dünyasından konteyner seferberliği

İzmir iş dünyası temsilcileri, deprem bölgesine konteyner göndermek için tek yürek oldu. Üretilen konteynerler ve müstakil tuvaletler İzmir’den sallama bölgesine demiryolu ile taşınmaktadır.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen büyük depremlerin ardından bölgedeki konteyner ve tuvalet ihtiyacı için harekete geçen İzmir iş dünyası, ürettiği konteyner ve müstakil tuvaletleri demiryolu ile deprem bölgesine gönderiyor. Birbirine bitişik iki konut şeklinde tasarlanan konteynerler 21 metrekareden oluşuyor. Ayrıca dört bölmeli müstakil tuvaletler de bölgeye gönderilmektedir.

“İş adamları tek vücut oldu”

İzmir Halıcılar ve Parkeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Naci Ölçen, “İzmirli iş insanları olarak yüzyılın en büyük felaketinde inanılmaz bir işbirliğine tanık olduk. İş adamları bir oldu. 21 Metrekarelik yan yana iki ev şeklinde konteynerler ve ayrıca tuvaletler de deprem bölgesine doğru hızla ilerliyor.” Bu organizasyonda elimizden gelen katkıyı sağlamaya devam ediyoruz. Bize destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

“50 konteyner hedefini aşacağız”

Depremin ertesi günü çeşitli iş insanlarının konteyner imalatına başladığını kaydeden Ölçen, “Üreticiler kapasitelerini arttırarak bu işe başladılar. Konteynerler sahada toplanıyor, kamu kurum ve kuruluşları ve iş insanlarının desteği ile yavaş yavaş konteyner üretimine geçiliyor. Devlet Demiryollarının ulaşımı ile deprem bölgesi. 50 konteyner hedefiyle yola çıktık ama bu hedefi aşacağımızı görüyoruz” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu