Haber

Doğa Koleji’nde maaş tepkisi: ‘Gürültü yapan öğretmene daha az zam verildi’

Özel okul öğretmenlerinin maaş sorunları gündemde olmaya devam ediyor. Tabiat Koleji’nde görev yapan öğretmenler bir süredir okul içindeki temel ihtiyaçlarının kurum tarafından karşılanması, ek ders ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesi gibi taleplerinin karşılanmasını istiyorlardı.

Cumhuriyet’ten Şevval Aydoğan’ın haberine göre, taban fiyat artışının ardından özel bölüm öğretmenlerinin artan maaşları Ocak ayı sonunda hesaplarına yatırıldı. Ocak ayında kamuda çalışan öğretmenlerin maaşları 39-44 bin liraya ulaşırken, Tabiat Koleji öğretmenlerinin maaşları 21-23 bin lira aralığında kaldı. Maaşları yatırılan öğretmenler, maaşlarına gerektiği gibi zam yapılmamasına tepki gösterdi.

Yedi yıldır Tabiat Koleji’nde matematik öğretmenliği yapan Ahmet Aygün, maaşlardaki iyileştirmenin yeterli olmadığını belirtti. Aygün, “Ocak ayında maaşlarımız 21-23 bin aralığında hesabımıza yattı. “Bu durumdan rahatsızlık duyan ve sesini yükselten öğretmenlere daha az zam verildiğini düşünüyoruz” dedi.

‘ÖĞRETMENLER BİR ARAYA GELİRSE KAZANABİLİRLER’

Özel sektör öğretmenleri maaşlarının artırılması ve taban maaşlarının düzenlenmesi talebiyle 29 Ocak’ta Ankara’da yürüyüş yaptı. Özel Bölüm Öğretmenler Birliği bugün saat 13.30’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüşecek.

Toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunan Özel Bölüm Öğretmenler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Aksoy, “Bu toplantı gösteriyor ki artık öğretmenlere de hitap edilmeye başlandı. “Binlerce öğretmen bir araya gelip harekete geçerlerse kazanımlar elde edebileceklerini gördüler” dedi.

(HABER MERKEZİ)

haber-aziziye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu