Haber

Sinan Ogan 2. Turda Kimi Destekleyecek? Açıkça Sinyal Verdiği Cevap Gündemdeydi

Şu anda tüm Türkiye’nin merak ettiği bir soru var: ATA İttifakı Başkan Adayı Sinan Ogan 2. Turda kime oy verecek?

Yüzde 5’in üzerinde oy alarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde kilit isim olan Ogan, moderatörlüğünü Oğuzhan Uğur’un yaptığı Mevzular Açık Mikrofon programında bu soruyu yanıtladı. Oğuzhan Uğur’un seçim sonrası bu anları paylaşması ile Oğan’ın sözleri yeniden gündem oldu!

Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın birincil tıpta %50 insidansa ulaşamaması üzerine CET İttifakı Adayı Sinan Ogan 2. Tıp’ta kilit isim oldu.

Oyların yüzde 5’inden fazlasını alan Sinan Ogan’ın 2. cinsiyette kimi destekleyeceği Türkiye için çok kritik bir duruma geldi.

Seçimden sonra kime oy vereceğinin sorulması üzerine Oğan’ın “1-2 gün içinde istişareleri tamamlayacağız, muhtemelen daha sonra da açıklayacağız” sözleri gergin bekleyişi alevlendirdi.

Tüm bu tartışmalar sürerken Mevzular Açık Mikrofon’a katılan Oğuzhan Uğur, Sinan Oğan, “2. Tura geçemezseniz kime destek vereceksiniz?” sorusuna verdiği yanıtı paylaştı.

“Bir yanda HÜDA PAR, bir yanda HDP’yi eklemleyen bir güç. Türk milliyetçileri olarak kendimizi Türkiye’nin sigortası olarak görüyoruz.”

“Bizim milliyet anlayışımız değişmiyor. Kim terör örgütüne boşluk bırakmayan siyasi yapılanmalarla yola devam ederse biz yola çıkamayız. HDP terör örgütüyle, Ortada boşluk bırakmaz, Millet İttifakı ile, HÜDA PAR Cumhur İttifakı ile. Ara verin bu yapılarla gelin, konuşalım.” Oğan’ın sözleri gündem oldu.

Her şeyden önce Oğuzhan Uğur, algı suçlamalarıyla eleştirildi… Bu suçlamalara gecikmeden yanıt verdi.

Sonra HÜDA PAR’ın Meclis’e girmesine tepki gösteren çok oldu!

?

HDP’nin Millet İttifakı’nda olmadığı, HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’nda olduğu vurgulandı.

HÜDA PAR’ın meclise milletvekili sokması karşısında tepkiler çığ gibi büyüdü.

Ne düşünüyorsun?

ortahisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu