İş

Seyidoğlu Gıda depremzede istihdamına öncelik verecek

Seyidoğlu Besin işçi alımında önceliği depremzedelere vermektedir.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Seyidoğlu Beşin, sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak için başlattığı yardım kampanyalarına istihdam seferberliği ile devam ediyor. Şirketin İstanbul Hadımköy’deki entegre üretim tesislerinde çalıştırılmak üzere işçi alımında depremzedelere öncelik verilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, yaklaşık 200 kişilik depremzede kontenjanı açtıklarını belirterek, fabrikada ihtiyaç duydukları işçi sayısını artırarak depremzedelere katkı sağlamak istediklerini söyledi. üretim birimleri, mağaza çalışanları ve tatlı ustası kategorileri.

Depremin ardından yaşadıkları şehirleri terk ederek İstanbul’a taşınan depremzedelerin istihdamı için çalışmalara başladıklarını belirten Göksu, şöyle konuştu:

“Depremin olduğu ilk günden itibaren depremzedelerimiz için hem iş hem de maddi destek sağlıyoruz. Desteğimiz 2 milyon lirayı aştı. Devletimizin davetleri üzerine firma olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. iş kuruluşları ve İŞKUR aracılığıyla iş başvurusunda bulunan depremzedeleri istihdam etmektedir.

İş ihtiyacı olanların detaylı özgeçmişlerini [email protected] e-posta adresine göndermelerini rica ederiz. Depremzede olduğunu beyan eden başvuru sahiplerine öncelik vereceğiz. Tüm iş dünyasını davet ediyor ve firmalardan bu dönemde depremden etkilenen vatandaşlarımıza ellerinden geldiğince öncelik vermelerini istiyoruz. Devlet ve millet el birliği ile bu zor günleri aşacaktır.”

haber-daday.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu