Haber

‘Mikropçular’ da ‘Kafes’te!

ANKARA (İGFA) –İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen Hakan Germici ve kız kardeşi Fazilet Germici liderliğindeki Germici organize suç örgütüne yönelik “Kafes” operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonun ayrıntılarını sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklayan Bakan Yerlikaya; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapıldığını kaydetti.

Organize suç örgütü, internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları aracılığıyla gerçekte sahibi olmadığı araçların reklamını yapmakta, sahibiymiş gibi göstermekte, sahibi olmadığı evleri sahte tapu ve kimlik kartlarıyla, sahte mallarla vb. satmaya çalışmaktadır. Reklam vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt liderinin 31 suçtan sabıkasının olduğu belirlendi.

15 ŞÜPHELİDEN 10’U TUTUKLANDI

Operasyon kapsamında çok sayıda silah, sahte tapu, dijital cihaz ve nakit para ele geçirilirken, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak” suçundan şüpheli olan bu şüphelilerden 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 10 şüpheli tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Aziz milletimizin duası makbuldür. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini yok edip adalet önüne çıkaracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu