Haber

Karacabey’de minik çevre gönüllüleri sahili temizleyerek farkındalık yarattı

Karacabey’de minik çevre gönüllüleri sahili temizleyerek farkındalık yarattı

BURSA – Karacabey’de minik çevreciler, Marmara Denizi Günü kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenleyerek Kurşunlu sahilinde temizlik yaptı. Marmara Denizi’ne kıyısı olan 7 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen öğrenciler farkındalık yaratmayı amaçladı.

2021 yılında Marmara Denizi’nin dip ve yüzeyinde meydana gelen aşırı müsilaj olayının tüm çevrelerde geniş bir alana yayılmasının ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Haziran 2021’de Marmara Denizi Eylem Planı hazırlandı. 8 Haziran her yıl Marmara Denizi Günü olarak kutlanmaktadır.

Farkındalık yaratmak amaçlanıyor

Çevre bilincini artırmaya yönelik etkinliğin son derece anlamlı olduğunu kaydeden Başkan Ali Özkan, “2023 yılında mavi bayrak ödülü alan kıyımızda yer alan Kurşunlu İlçemizde Bursa Büyükşehir Belediyesi öğrencileri ile kıyı temizliği düzenlendi. Kıyı Planlama ve Üretim Şube Müdürlüğü, Karacabey Belediyesi ve Kurşunlu İlkokulu öğrencileri Bu anlamlı etkinliğin çevre temizliğine örnek teşkil edeceğine ve farkındalık oluşturacağına inanıyorum.Geleceğimize katkı sağlamak ve daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak için bugünden gerekli tedbirleri almalıyız. Dünyayı gelecek nesillere emanet ediyoruz. Bu noktada hepimize çok değerli sorumluluklar düşüyor. Bu bilinçle faaliyette emeği geçen tüm çocuklarımıza teşekkür ediyoruz. Ediyorum” dedi.

gungorenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu