Haber

Brezilya’da geçen hafta polis baskınlarında 42 kişi öldü

Brezilya’da geçen hafta polis baskınlarında 42 kişi öldü

RIO DE JANEIRO – Brezilya’da geçtiğimiz hafta Rio de Janeiro, Sao Paulo ve Bahia eyaletlerinde polisin uyuşturucu çetelerine yönelik düzenlediği operasyonlarda en az 42 kişi hayatını kaybetti.

Brezilya’da birçok eyalette uyuşturucu çetelerine yönelik operasyonlar sürerken, geçtiğimiz hafta Rio de Janeiro, Sao Paulo ve Bahia eyaletlerinde düzenlenen operasyonlarda en az 42 kişi hayatını kaybetti.

Rio de Janeiro’nun gecekondu semtlerinden Complexo da Penha’ya yapılan son polis baskınında Juramento ve Chatuba mahallelerinin ileri gelenleri Fiel ve Du Leme’nin de aralarında bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetti.

Son operasyonun üst düzey görüşme istihbaratının çete liderlerine ulaşmasının ardından gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, baskının amacının çete üyelerini yakalamak olduğunu ancak operasyon sırasında güvenlik güçlerine ateş açıldığını belirtti. operasyon. Çatışmalarda bir polis memurunun yaralandığını kaydeden yetkililer, yapılan baskında 7 tüfek, mühimmat ve el bombasının ele geçirildiğini bildirdi.

Geçtiğimiz hafta Brezilya genelinde polisin uyuşturucu çetelerine yönelik düzenlediği operasyonlarda Sao Paulo eyaletinde 14, Bahia eyaletinde 19 kişi hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu