Haber

ATM Mouse: Yarı Sahte Paralarla Dolandırıcılık

Ankara’da bir ATM’ye yarı geçersiz yarı gerçek para yatırıp ardından gerçek paraymış gibi çeken bir kişi polis ekipleri tarafından yakalandı.

Ankara’da çok sayıda banka ATM’sine sahte para yatırıldığı ihbarı üzerine Ankara Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. ATM’lerin bulunduğu bölgelerde yapılan araştırmada, güvenlik kamerası görüntülerinden açıklaması belirlenen ETO tespit edilerek takibe alındı.

Zanlı dün başka bir ATM’ye geçersiz para yatırmaya çalışırken suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli ve adresi üzerinde yapılan aramada, 2 bin 50 TL’lik sahte banknot, 30 adet sahte 100 dolarlık banknot, çok sayıda kesilmiş sahte para kağıtları, sahte para basımında kullanılan banka ve kredi kartları ile banka dekontları; yazıcılar, tarayıcılar, boyalar, sıvı solüsyonlar, numaratörler ve daha birçok teçhizat ile geçersiz para kağıtlarına el konuldu.

ETO’nun evinde kurduğu küçük çaplı matbaada bilgisayar ve yazıcı kullanarak çoğalttığı sahte 50 TL’lik banknotları ve gerçek 50 TL’lik banknotları ikiye böldüğü belirlendi. Şüphelinin bunları yarı sahte yarı gerçek olacak şekilde yeniden yapıştırdığı ve bazı özel teknikler kullanarak banka ATM’lerine yatırdığı belirlendi.

Zanlının, medyada gördüğü haberlerden esinlenerek böyle bir sisteme başvurarak 200 ve 100 TL’lik banknotlarla denediği ve başarısız olduğu, 50’lik banknotların bazı özellikleri bu sistemle uyumlaştırılınca bunu yaptığı belirlendi. yöntem.

Zanlının kredi borcu nedeniyle böyle bir aramaya girerek bu sistem üzerinden elde ettiği parayla borcunun büyük bir bölümünü ödediği belirlendi. Soruşturma devam ediyor.

haber-kozan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu